Parafia

Ogłoszenia parafialne

2022-01-28

Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WIGILIA POD TOLKMICKIM NIEBEM 20.12.2014 (2014-12-20)
WIGILIA POD TOLKMICKIM NIEBEM 20.12.2014

WIGILIA 

POD TOLKMICKIM NIEBEM

20.12.2014

Za nami już kolejna WIGILIA POD TOLKMICKIM NIEBEM. Niestety, z powodu złej pogody, wigilia była pod dachem Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury. 

Organizatorzy dość sprawnie „pospinali się” i z małym opóźnieniem rozpoczęto to wspólne świętowanie. Na sali był Pan Andrzej Lemanowicz , Burmistrz  Miasta i Gminy oraz Jego zastępca, Pan Józef  Zamojcin. Po raz pierwszy mieszkańcy miasta i gminy mogli poznać Panią Magdalenę Dalman, nową Przewodniczącą Rady Miasta i Gminy. Tradycyjnie już, w spotkaniu uczestniczył ks. Sławomir Szczodrowski – Proboszcz Parafii Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. 

Spotkanie rozpoczęła grupa śpiewających przedszkolaczków z Tolkmicka , potem inne grupy, w tym nasza Schola, działająca przy Parafii Św. Jakuba Apostoła . Na scenie prezentowały się kolejne grupy. 

Życzenia złożyli przedstawiciele tolkmickiej władzy i Pani Przewodnicząca Rady. Po kolejnych występach  ks. Proboszcz odczytał słowa Ewangelii  i złożył wszystkim świąteczne życzenia. 

To był czas łamania się opłatkiem, składania życzeń  i skorzystania z wigilijnych dań, przygotowanych ę przez różne instytucje i organizacje w mieście i gminie. 

Na scenie w tym czasie brzmiała „Tolkmicka pastorałka „ w wykonaniu Pana  Łukasza Geska i towarzyszącego mu zespołu. 

Było dużo kolejnych występów, chyba zbyt dużo, bo zrobił się przegląd zespołów i zespolików, i chyba wszystkim zabrakło wspólnie śpiewanych kolęd, jak to zwykle w czasie wigilii bywa...

Dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz wszystkim współorganizatorom za przygotowanie tego przedświątecznego spotkania i wielkiej ilości wigilijnych  potraw. Do zobaczenia za rok. 

Zob. zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,282,wigilia-pod-tolkmickim-niebem-21122014.html

03548063on-line:44
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart