Parafia

Ogłoszenia parafialne

2022-01-28

Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 12.10.2014 (2014-10-11)
Ogłoszenia parafialne 12.10.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

12.10.2014

1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Dziękujmy Bogu w naszych modlitwach za Polaka, dojrzewającego na naszych oczach do świętości. 

 

2. Dziś po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również na ten  cel zostanie przeznaczony dochód z kiermaszu przed kościołem. 

 

3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę. Z racji II niedzieli miesiąca, przeznaczone zostaną na potrzeby naszej parafii.

 

4.  W najbliższy wtorek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Dyrekcjom, nauczycielom, katechetom naszych placówek oświatowych składamy życzenia spełnienia wszystkich marzeń osobistych i zawodowych  oraz wiele satysfakcji z wykonywanej pracy. 

 

5. W sobotę obchodzimy Święto Św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień Modlitw za Służbę Zdrowia. Polecajmy modlitwie naszych lekarzy, pielęgniarki, ratowników i wszystkich, którzy na co dzień śpieszą nam z pomocą medyczną.

 

6. Przyszła niedziela zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej jest Niedzielą Misyjną. Taca przeznaczona jest na misje.

 

7. W niedzielę za tydzień o godz. 19:00 zapraszamy wszystkich na koncert Marcina Stycznia - pieśniarza, kompozytora, autora tekstów, lektora, dziennikarza. Koncert nosi tytuł "Pieśń o Bogu ukrytym" i będzie poświęcony naszemu Rodakowi Św. Janowi Pawłowi II. 

 

8.  Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe, codziennie o godz. 17:30. Dzieci mają swoje Nabożeństwa we wtorki i czwartki o godz. 16:30.

 

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy o porządkowaniu cmentarza i segregacji śmieci. Uczulamy Was, że na wszelkie prace na cmentarzu trzeba otrzymać pozwolenie od Zarządcy, którym jest ks. Proboszcz. Stare pomniki i gruz należy uprzątnąć na własny rachunek. 

Przypominamy o konieczności opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od śmierci oraz wnoszenie opłat za kwatery rezerwowane dla siebie. Wszelkie sprawy należy załatwiać w kancelarii parafialnej. Prowadzimy dokumentację dot. wpłacanych opłat cmentarnych.

 

10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są karteczki na wypominki za bliskich nam zmarłych.

 

11. Bóg zapłać osobom z ul. Kilińskiego za sprzątanie kościoła w tym tygodniu: Bożenie Podlasiak, Alicji Grzebiela, Anecie Jurczak, Krystynie Kuchowicz. Dziękuję za złożoną ofiarę. 


03548287on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart