Parafia

Ogłoszenia parafialne

2022-01-28

Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

JEDZ ZDROWO I KOLOROWO- PORADY DIETETYCZNE DLA MŁODYCH DUCHEM 30.09.2014 (2014-09-30)
JEDZ ZDROWO I KOLOROWO- PORADY DIETETYCZNE DLA MŁODYCH DUCHEM 30.09.2014

JEDZ ZDROWO I KOLOROWO

PORADY DIETETYCZNE DLA MŁODYCH DUCHEM

30.09.2014

BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW 

„Realizacja projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew” jest szansą na zmianę postrzegania osób starszych, integrację lokalnego środowiska oraz zbudowanie więzi międzypokoleniowych opartych na wspólnych działaniach z osobami starszymi. Nie bez znaczenia jest wybór miejsca realizacji: w Oleśnie, wsi w gminie Gronowo Elbląskie oraz w Tolkmicku – niewielkim miasteczku województwa warmińsko-mazurskiego”. 

W ramach tego projektu, w Domu rekolekcyjnym w Tolkmicku odbyło, się  kolejne spotkanie , zorganizowane przez  Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.  Tym razem były to warsztaty kulinarne "JEDZ ZDROWO I KOLOROWO - PORADY DIETETYCZNE DLA MŁODYCH DUCHEM", prowadzone przez Panią Teresę Włodarczyk,  profesjonalistkę z zakresu dietetyki,  specjalistkę z zakresu zdrowego żywienia, promocji zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania seniorów. 

Słuchaczami były członkinie Koła Robótek Ręcznych, działającego przy naszej parafii oraz liderzy Stowarzyszenia „Oleśno – wieś z pomysłem”.

Było to bardzo ciekawe, integracyjne spotkanie, poparte dużą wiedzą i humorem Pani Teresy, która przybliżyła nam temat i chętnie odpowiadała na pytania. 

Zaplanowano już kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem Tolkmicko pojedzie do Oleśna „kisić kapustę”. Już się cieszymy!!!. 

Dziękujemy naszym gościom za dzisiejszą wizytę. Z serca dziękujemy Pani Teresie Miłoszewskiej, Kierownikowi Działu Edukacji Kulturalnej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu za to, że do realizacji tego projektu wybrała właśnie naszą parafię.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,265,jedz-zdrowo-i-kolorowo-porady-dietetyczne-dla-mlodych-duchem-30092014.html

Zob.: http://swiatowid.elblag.pl/pl/nasze-projekty/bez-korzeni-nie-ma-korony-drzew/

 

03548128on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart