Parafia

Ogłoszenia parafialne

2021-10-31

 Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS CHRYSTUS !!! (2014-09-25)
KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS CHRYSTUS !!!

KU WOLNOŚCI

WYSWOBODZIŁ NAS CHRYSTUS !!!

24.09.2014

Wczoraj – 24 września br. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultur w Tolkmicku odbyło się spotkanie GRUPY EWANGELIZACYJNEJ & ZETAIGREKA-CHRISTIAN RAP,  z młodzieżą naszego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Spotkanie, w ramach warsztatów zorganizowało  Oratorium im. Św. Jana Bosko w Tolkmicku. Koncert i świadectwo przygotowane przez wykonawców zostało bardzo ciepło przyjęte przez młodzież z naszego gimnazjum. 

Opis: KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS CHRYSTUS !!!

Dawno, dawno temu żyło sobie dwóch chłopaków. Byli do siebie trochę podobni, mimo że nie znali siebie i mieszkali w zupełnie innym miejscu. Łączyło ich pragnienie bycia wyjątkowym i niepowtarzalnym. Szukali tego w narkotykach, alkoholu, przemocy, pornografii i w innych złudnych przyjemnościach tego świata. Wydawało im się, że są wolni i pełni życia, ale tak naprawdę byli w niewoli i żyli w śmierci. Byli zakuci w kajdany i obwiązani ogromnymi, żelaznymi łańcuchami, które pozostawały ogromne rany na ich ciałach i duszy. Próbowali się z tego wydostać na różne sposoby: wytężali swoją silną wolę, lecz ona zawodziła, szukali pomocy u ludzi, lecz oni ich opuścili, aż w końcu stracili wszelką nadzieję na uwolnienie. Gdy byli już o krok od rozpaczy, wręcz umierali z wycieńczenia, leżąc na zimnej posadzce przyszedł do nich Ktoś niezwykły. Przyszedł i powiedział, że ma moc wyrwać ich z niewoli w jakiej tkwili przez całe życie. Spotkali Wybawiciela, który zapłacił za nich kaucję, aby opuścili mury więzienia, w którym się znajdowali. Tą zapłatą było Jego własne życie. On oddał je za nich, aby mogli żyć i aby byli wolni i tę wolność mogli nieść wszystkim aż po krańce Polski, a może i całego świata.

Dziękujemy serdecznie Panu Ryszardowi Przyborowskiemu, Dyrektorowi Gimnazjum, który umożliwił młodzieży uczestnictwo w tym spotkaniu oraz Panu Robertowi Oleszkiewiczowi,  Dyrektorowi Ośrodka Kultury, za udostępnienie Sali . 

Wieczorem nasi goście dali świadectwo wiary w naszej świątyni. 

Z serca im za to wszystko składamy Bóg zapłać.  

03454934on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart