Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

FAMILIADA SALEZJAŃSKA 06 - 07.09.2014 (2014-09-07)
FAMILIADA SALEZJAŃSKA 06 - 07.09.2014

KSIĄDZ BOSKO Z NAMI

FAMILIADA SALEZJAŃSKA

OSTRÓDA

06 - 07.09.2014

W sobotę 6 września 2014 r.,  8-osobowa grupa członkiń Koła Robótek Ręcznych Służebnicy Bożej Matusi Małgorzaty przy naszej Parafii, udała się do Ostródy na III  Familiadę Salezjańską. Dla nas było to pierwsze spotkanie tego typu. 

Przyjęto nas bardzo serdecznie i gościnnie, jak to w zwyczaju Salezjanów bywa...

Spotkanie rozpoczęto tańcami w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego z Łotwy. Zespół ten towarzyszył nam aż do końca pobytu w gościnnej Ostródzie. 

W hali sportowej Parafii Św. Dominika Savio powitali wszystkich : Pan Mirosław Hartung – koordynator prowincjonalny, ks. Dyrektor Robert Bednarski – gospodarz tego spotkania, ks. Przemysław Solarski – wikariusz Inspektorii Warszawskiej i oczywiście ks. Henryk Bonkowski - Inspektorialny Delegat Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. 

Po prezentacji Centrów Lokalnych SSW i gości, obejrzeliśmy prezentacje snów ks. Bosko, przygotowane przez Kutno, Żyrardów, Ełk i Suwałki. Podsumowano też konkurs na plakat o snach ks. Bosko.

Po przerwie obiadowej odbyła się Olimpiada Sportowa o Puchar III Familiady Salezjańskiej. Na 18 drużyn, nasza ekipa zajęła II miejsce!!!

O godz. 17:00 uczestniczyliśmy w Eucharystii pod przewodnictwem ks. Andrzeja Wujka – Inspektora Prowincji Warszawskiej, który wygłosił również Słowo Boże.

Wieczór i nocleg spędziliśmy w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym DOMINIK. Przed snem mieliśmy jeszcze spotkanie z gospodarzami oraz ks. Inspektorem i ks. Wikariuszem Inspektorii. Spotkanie miało hasło „Pogodny wieczór” i tak właśnie było.

W niedzielę rano, po śniadaniu, wyjechaliśmy do Parafii Św. Jana Bosko w Ostródzie na Eucharystię, kończącą Familiadę. Przewodniczył jej ks. Przemysław Solarski – wikariusz Inspektorii. Słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz Paweł Sufleta.

Po Mszy były jeszcze informacje i program Stowarzyszenia na najbliższy czas. Młodzież z Łotwy dała kolejny koncert na boisku sportowym, potem obiad, pożegnania i powrót do domu.

Dziękujemy organizatorom za ten bardzo miło spędzony czas, za niekłamaną serdeczność. Grupie z Suwałk dziękujemy za pomoc w przemieszczaniu naszej „ekipy”, a naszym Księżom dziękujemy za zorganizowanie nam tego wyjazdu. Bóg zapłać.

Zdjecia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,262,ostroda-familiada-salezjanska-06-07092014.html

 

 

02951857on-line:44
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart