Parafia

Ogłoszenia parafialne

2021-10-31

 Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 10.08.2014 (2014-08-09)
Ogłoszenia parafialne 10.08.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

10.08.2014

1.   Trwa miesiąc sierpień. Jest to Miesiąc Trzeźwości Narodu – wypełnienie Ślubów Jasnogórskich. Tych,  którzy mają problem z nadużywaniem alkoholu, proszę    o silne postanowienie powstrzymania się od picia, przynajmniej w m-cu sierpniu, wszystkich proszę o modlitwę w intencji osób z problemem alkoholowym. 

2.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę. Przeznaczone zostaną na potrzeby parafialne. 

 3.   W czwartek przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera, Męczennika, patrona Diecezji Elbląskiej.  

4.   W piątek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. wg rozkładu niedzielnego. Na Mszach – poświęcenie owoców, kwiatów, zbóż i ziół.

5.   Codziennie, aż do Uroczystości Wniebowzięcia NMP, o godz. 20:30 spotykamy się  na Apelu Jasnogórskim w intencji pielgrzymów, podążających na spotkanie z Matką Bożą. 

6.   Oratorium im. Św. Jana Bosko w Tolkmicku w dniach 12 -20  sierpnia organizuje półkolonie dla dzieci. Przewiduje się wiele atrakcji i wyjazdów, stąd godziny będą dopasowywane do naszych propozycji.  Spotkanie organizacyjne dla rodziców  w poniedziałek o godz. 19:00 w kościele.

7.   Trwają zapisy młodzieży na Campo Bosco w Czerwińsku n/Wisłą, które odbędzie się w dniach 21 – 24 sierpnia br. Koszt 100 zł. Osoby chętne proszone są o jak najszybsze zgłoszenie się do ks. Darka. 

 8.   16 sierpnia organizujemy wyjazd do Warszawy do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego, na spotkanie  z Ojcem Johnem Bashobora,  charyzmatykiem, słynącym z uzdrowień  i wskrzeszeń. Pochodzi on z Ugandy. Jest katolickim kapłanem bardzo oddanym Bogu i ludziom. Ukończył studia w Rzymie z zakresu teologii duchowości i psychologii. Na co dzień o. John pracuje w kurii biskupiej w swojej diecezji, jest też diecezjalnym koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej. Koszt wyjazdu  60 zł., jeśli uzbieramy cały autokar. Zapisy tylko do jutra /11.08/, przyjmuje ks. Darek. Wyjazd nie będzie aktualny w przypadku małej liczby chętnych.

9.   Bóg zapłać osobom z ul. Szpitalnej, które sprzątały Kościół w tym tygodniu: Halinie Szamryło, Renacie  Rzepnickiej, Barbarze Kuczewskiej. Dziękuję za złożoną ofiarę.

 

 


03454813on-line:77
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart