Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 22.06.2014 (2014-06-21)
Ogłoszenia parafialne 22.06.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

22.06.2014r

1.     Bóg zapłać wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do przygotowania i przebiegu Uroczystości Bożego Ciał w miniony czwartek. Dziękuję osobom, które przygotowały cztery ołtarze na trasie procesji, ks. Darkowi   i Czarkowi, służbie liturgicznej, orszakowi procesyjnemu, chórowi, dzieciom I – Komunijnym i I - Rocznicowym i wszystkim, którzy swoim udziałem w procesji, zamanifestowali przynależność do Kościoła katolickiego. Dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób deklarowali swoją obecność i pomoc w tym czasie. Serdecznie dziękuję naszej Policji za zabezpieczenie porządku na trasie procesji.


2.     Dziś o godz. 12:00 Mszę Św. prymicyjną będzie sprawował ks. Leonard Szewczyk, który święcenia kapłańskie przyjął 24 maja, w Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Ksiądz Leonard, jako diakon, był na praktyce w naszej wspólnocie.

 

3.     Trwa Oktawa Bożego Ciała codziennie  o godz. 17:30. Zakończenie z tradycyjnym święceniem wianków z kwiatów      i ziół w czwartek na Mszy Św. o godz. 18:00.

 

4.     Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajcie o nich w modlitwach i innych formach wdzięczności za trud wychowania. 

 

5.     We wtorek  przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela oraz Miesięczne Wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

 

6.     W środę o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, wyjeżdżających na kolonie do Zakopanego.

 

7.    Z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy na Msze Św. w piątek o godz. 8:15 uczniów Szkoły Podstawowej, o 9:00 - Gimnazjum.  

   

8.     W piątek 27 czerwca - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W liturgii Kościoła katolickiego jest to Uroczystość ku czci Serca Jezusa, przypadająca w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała.    Nasza kaplica cmentarna jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy tego dnia o godz. 12:00 na Mszę Św. na cmentarzu.

 

9.     28 czerwca obchodzimy Święto Niepokalanego erca Serca Maryi. Obchodzone jest zawsze w sobotę, po Uroczystości Najświętszego Serca  Jezusowego.

 

10.    W niedzielę 29 czerwca obchodzimy Uroczystość  Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia o godz. 18:00 w naszej parafii będziemy przeżywali Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

11.  Zapowiedzi przedślubne:

 

Do Sakramentu Małżeństwa mają zamiar przystąpić:

 

- Paweł Stanisław Lemanowicz – kawaler, z parafii tutejszej  i Małgorzata Maria Zawadka – panna, z Parafii pw. Św. Katarzyny w Braniewie. Zapowiedź II.

 

Ktokolwiek wie coś o przeszkodach, zachodzących między tymi osobami, proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.  

 

12.   Bóg zapłać osobom z ul. Dzikiej i Zakopiańskiej, które sprzątały Kościół w tym tygodniu: Krystynie Rosół, Jolancie Pyra, Urszuli Dycha, Alinie i Dariuszowi Dudek. Dziękuję za złożone ofiary. 


02951778on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart