Parafia

Ogłoszenia parafialne

2021-10-31

 Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

BOŻE CIAŁO 19.06.2014 (2014-06-19)
BOŻE CIAŁO 19.06.2014

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO

CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ.  

19.06.2014

Boże Ciało, to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Zostało ustanowione jako święto w 1264 roku przez papieża Urbana IV, a papież Jan XXII wprowadził je do kalendarza liturgicznego w całym Kościele. Obchodzi się je w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. 

W naszej parafii to święto jest zawsze obchodzone bardzo uroczyście, z udziałem wielu członków tolkmickiej wspólnoty i gości. Tak też było i dzisiaj.

O godz. 12:00 rozpoczęła się Msza Św. koncelebrowana, pod przewodnictwem naszego gościa - ks. Andrzeja Wujka, przełożonego Inspektorii Warszawskiej, który wygłosił również Słowo Boże. 

Po Mszy Św. uczestniczyliśmy w procesji eucharystycznej ulicami miasta. Można powiedzieć, że była to publiczna manifestacja naszej wiary. 

Cztery ołtarze na trasie procesji od wczesnego ranka przygotowali tradycyjnie najbliżsi mieszkańcy miejsc ich ustawienia. 

Monstrancję z Najświętszym Ciałem Pana Jezusa,  do poszczególnych ołtarzy nieśli: ks. Proboszcz Sławomir Szczodrowski, ks. Przemysław Solarski – wikariusz Inspektorii Warszawskiej, ks. Dariusz Machniak, ks. Inspektor Andrzej Wujek. Do kościoła wniósł ją ks. Proboszcz, udzielając przedtem  błogosławieństwa  naszemu miastu i jego mieszkańcom. 

Ks. Sławomir Szczodrowski podziękował wszystkim mieszkańcom, którzy wykonali dzisiejsze ołtarze, księżom, służbie liturgicznej, orszakowi procesyjnemu, chórowi oraz tym, którzy udziałem w tej uroczystości, potwierdzili przynależność do Kościoła katolickiego. 03454841on-line:55
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart