Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne WIELKANOC 2014 (2014-04-19)
Ogłoszenia parafialne WIELKANOC 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WIELKANOCNA

20.04.2014 r.

1.    Dziś obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wielkanoc jest najstarszym, największym i centralnym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie Zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi w ciągu całego roku się cieszymy. Nie byłoby również wspólnoty chrześcijan, której fundamentem jest przecież Zmartwychwstanie Chrystusa.

2.    Witam serdecznie wszystkich gości, którzy przybyli na tę poranną, uroczystą Mszę Św. Witam wszystkich parafian. Za chwilę rozejdziemy się do domów na uroczyste śniadanie wielkanocne i spotkania w rodzinnym gronie. Drodzy Parafianie i Goście. Zmartwychwstanie Jezusa ma moc przemienić także nasze życie. Obyśmy wszyscy doświadczyli tej mocy w rozpoczynającym się właśnie Okresie Wielkanocnym. Życzę wszystkim zdrowych i radosnych Świąt.

3.    Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnim okresie pośpieszyli nam z pomocą w różnych pracach. 

Bóg zapłać Państwu Kaczorowskim za przygotowanie Grobu Pańskiego, ciemnicy i świątecznego wystroju kościoła, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tolkmicku za udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta i adorację przy Grobie Pańskim. Dziękuję moim Współbraciom za pomoc, służbie liturgicznej, paniom, dbającym o utrzymanie porządku w kościele, chórowi parafialnemu.

4.    Dziś kolejna Msza Św. o godz. 9:00 i pozostałe wg rozkładu niedzielnego.

5.    Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. wg rozkładu niedzielnego. Po Mszach Św. zbierane będą  ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

6.    W czwartek obchodzimy Wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w piątek Św. Marka Ewangelisty.

7.    Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia, jak wszyscy wiecie, nasz rodak, Papież Jan Paweł II zostanie kanonizowany. Na tę uroczystość udaje się do Rzymu pielgrzymka z naszej parafii.

8.    W oczekiwaniu na kanonizację bł. Jana Pawła II zapraszamy wszystkich na pasterkę o północy z dnia 26/27 kwietnia, po której do rana będzie trwało czuwanie modlitewne. Jeśli nie sprawi to Wam kłopotu, prosimy o przyjście do kościoła w tych nocnych godzinach i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i Relikwiami Jana Pawła II. Będzie to okazja do podziękowania  za kanonizację  naszego rodaka, oraz upraszanie Łask Bożych za Jego przyczyną. Propozycje czuwania nocnego podaliśmy w Informatorze. O godz. 15:00 w niedzielę za tydzień zapraszamy  Was na Godzinę Miłosierdzia i Mszę Św. z ucałowaniem Relikwii Św. Siostry Faustyny.

9.    W przyszłą niedzielę po Mszach Św. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej.

 


02951815on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart