Parafia

Ogłoszenia parafialne

2021-10-31

 Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ (2014-02-09)
PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

PEREGRYNACJA OBRAZU 

MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

09.02.2014 r.

W ROKU WIARY, w duchu pogłębienia kultu maryjnego, a także troski o przyszłość Kościoła i związania naszego życia rodzinnego z Maryją, 2 grudnia 2012r., w pierwszą niedziele adwentu, rozpoczęliśmy Peregrynację kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po domach naszej parafii. Obraz  został uroczyście poświęcony podczas Nawiedzenia, jakie przeżywała nasza wspólnota  w sierpniu 2012 roku. 

Przyjęcie Obrazu jest dla nas znakiem jedności parafian, okazją do pogłębienia modlitwy, którą rozbudzi czas Nawiedzenia.

Do tej pory Obraz odwiedził 396 rodzin z naszej wspólnoty. Świadczy to, że tylko znikoma część naszych parafian nie przyjęła Bożej Matki w kopii Jasnogórskiego Obrazu. W tej chwili Obraz rozpoczął IV etap wędrówki - od ul. Królewieckiej. 

Dla tych, u których gościła Maryja, było to z pewnością duże święto. Świadczą o tym wpisy do Księgi pamiątkowej, która wędruje z Obrazem. Są one świadectwem miłości do Niepokalanej, pełne wdzięczności za otrzymane łaski oraz troski o siebie i najbliższych. Są one czasami bardzo wzruszające.

Pozwoliliśmy sobie na anonimowe zamieszczenie garści podziękowań za odwiedziny w naszych rodzinach, świadczących o dużym przeżyciu i radości. 

Niech kolejne dni z Maryją w kopii Cudownego Obrazu przyniosą rodzinom z naszej wspólnoty nie mniej radosnych przeżyć, jak tym, którzy tego już doświadczyli.

Szczęść Boże.

Zobacz:http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,221,peregrynacja-obrazu-matki-boskiej-czestochowskiej.html03454983on-line:77
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart