Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-05-31

Uroczystość Zesłania Ducha Świetego. 

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 02.02.2014 (2014-02-01)
Ogłoszenia parafialne 02.02.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

02.02.2014

1.    W piątek  obchodziliśmy Uroczystość Św. Jana Bosko, Założyciela Zgromadzenia Salezjanów. Na ręce Pana Burmistrza składamy serdeczne podziękowanie za współpracę i pomoc w zorganizowaniu Koncertu kolęd ELENI. Bóg zapłać Panu Dyrektorowi Ośrodka Kultury za użyczenie sprzętu i jego obsługę. Dziękuję członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za utrzymanie porządku przed i po koncercie, dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się, by to wspólne świętowanie wypadło jak najlepiej.

2.    Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, inaczej Matki Boskiej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach Świętych. Kto nie posiada świecy gromnicznej, może ją nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3.    Dziś przypada kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Niech to Święto będzie okazją do dziękowania Dobremu Bogu za dar osób konsekrowanych i za ich służbę Kościołowi. Polecajmy ich  opiece i wstawiennictwu Matki Bożej.

4.    Zakończył się I tydzień ferii zimowych, zorganizowanych przez nasze Oratorium pod hasłem „Zima w mieście”. 

Wczoraj 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży wyjechała na wypoczynek do Zakopanego. Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy za dofinansowanie tego wyjazdu, oraz wszystkim, którzy pośpieszyli z pomocą dzieciom. 

5.    Dziś gościmy w naszej parafii ks. Andrzeja Srokę , proboszcza grekokatolickiej Parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Elblągu. Należą do tej parafii również mieszkańcy Tolkmicka i okolic.  Ks. Andrzej rozpoczął budowę nowego kościoła przy ul. Traugutta w Elblągu. O swoich kapłańskich  doświadczeniach i planach na przyszłość opowie nam na Mszach Świętych.  Jego parafianie będą kwestowali na budowę świątyni. Prosimy Was o hojność. 

6.    Dziś przypada I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 Konferencja dla Żywego Różańca, o godz. 17:30 Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją. 

7.    W poniedziałek 03 lutego obchodzimy  Wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika, jednego z Czternastu Świętych Wspomożycieli.  W tym dniu święci się skrzyżowane  świece, zwane błażejkami, którymi następnie błogosławi się wiernych, aby zachować ich od bólu gardła. Msza Św. błogosławieństwem o godz. 18:00.     

8.    05 lutego obchodzimy Wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy, którą za obronę czystości, po okrutnych torturach spalono na rozżarzonych węglach. 

Na Mszach Św. o godz. 7:00 i 18:00 poświęcenie chleba i soli, które wg tradycji chronią od ognia. 

9.    W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej. 

    W piątek tradycyjnie odwiedzimy chorych. 

10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:  

- Łukasz Michał Kot, kawaler i Katarzyna Szczerba, panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź II

 - Mateusz Uhryn kawaler i Monika Joanna Kraszewska, panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź I. 

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami, proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.  

11. Bóg zapłać osobom z ulicy Szkolnej , które sprzątały kościół w tym  tygodniu: Maria Popiołek, Barbara Płyta, Tomasz Mełech, Mirosława Kiełtyka.  Dziękuję za ofiarę na kwiaty.


02938027on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart