Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

UROCZYSTOŚCI ŚW. JANA BOSKO 31.01.2014 (2014-01-31)
UROCZYSTOŚCI ŚW. JANA BOSKO 31.01.2014

UROCZYSTOŚCI

ŚW. JANA BOSKO

31.01.2014

W sobotę 31 stycznia w tolkmickiej wspólnocie po raz kolejny świętowaliśmy  Dzień Patrona Wspólnoty Salezjańskiej – Św. Jana Bosko. 

O godz. 12:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. Przemysław Solarskiego – wikariusza Inspektorii warszawskiej. On też wygłosił homilię, przybliżającą nam postać Świętego Księdza z Turynu. 

Oprawę liturgiczną przygotował chór parafialny i scholka, pod przewodnictwem Pana Michała Hopfera, naszego organisty. W Mszy św. uczestniczyły też dzieci, biorące udział w akcji „Zima w Mieście”, przygotowanej przez tolkmickie Oratorium.

O godz. 19:00 rozpoczęła się uczta duchowa, którą sprawiła nam  znana wszystkim piosenkarka ELENI z zespołem. Przygotowała dla nas wiele kolęd i pastorałek, znanych i mniej znanych. Tolkmicki kościół był wypełniony po brzegi. Znane kolędy śpiewali wszyscy. 

Piosenkarka zaprosiła na „scenę” dzieci z parafialnej scholki, które poprzedziły jej wejście, śpiewając polskie kolędy.  Będą to dla tych najmłodszych niezapomniane chwile . Śpiewały przecież z jedną najbardziej znanych sław polskiej sceny. 

Na zakończenie były kwiaty i wiele podziękowań za wspaniały koncert, a potem... długa kolejka po autografy, które piosenkarka rozdawała bez cienia znudzenia. Chętnie pozowała również do zdjęć. 

Za to piękne spotkanie z piosenkarką dziękujemy naszym duszpasterzom, oraz Panu Burmistrzowi Andrzejowi Lemanowiczowi, zawsze chętnemu do współpracy. Dziękujemy również Dyrekcji Ośrodka Kultury w Tolkmicku za wypożyczenie  i obsługę sprzętu, członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za utrzymanie porządku w czasie koncertu i wszystkim, którzy z serca starali się, by ta Uroczystość wypadła godnie. 

 

I jeszcze jedna ważna wiadomość! 

W Uroczystość Świętego Jana Bosko, na sesji Rady Miasta i Gminy Tolkmicko rozpatrzono wniosek społecznego Komitetu o ustanowienie Św. Jakuba Apostoła – patrona tolkmickiej świątyni od XIV wieku, również patronem miasta. Nasi Radni podjęli tę decyzję jednogłośnie!!! Dziękujemy. 

 

Zob. zdjęcia z Mszy Św. http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,217,uroczystosci-sw-jana-bosko-msza-sw-31012014.html

Koncert ELENI:  http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,218,uroczystosci-sw-jana-bosko-31012014-eleni.html

02951863on-line:44
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart