Parafia

Ogłoszenia parafialne

2021-10-31

 Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 26.01.2014 (2014-01-25)
Ogłoszenia parafialne 26.01.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2014

1. Jak już wszyscy wiecie, zmarł O. Klaudiusz, proboszcz z Kadyn. Wystawienie ciała dziś w Kadynach o godz. 13:00, Msza Św. też w Kadynach, dziś o godz. 15:00. 

2.  W piątek 31 stycznia obchodzimy Uroczystość Św. Jana Bosko, Założyciela Zgromadzenia Salezjanów. Msza św. o godz. 12:00. Przewodniczył jej będzie ks. Przemysław Solarski – wikariusz Inspektorii Warszawskiej. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00.

3.  Już dziś zapraszamy Was do naszej świątyni w piątek o godz. 19:00 na Koncert kolęd w wykonaniu znanej Wam piosenkarki ELENI. Cegiełki - wejściówki w cenie 10 zł. są do nabycia przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

4.  Rozpoczynają  się ferie zimowe. Nasze Oratorium organizuje  w tym tygodniu „Zimę w mieście”. W piątek, po Mszy Św. 

o godz. 12:00 zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na ognisko i lodowisko przy Fregacie na tolkmickiej plaży.

5.   W drugim tygodniu ferii 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży wyjeżdża na wypoczynek do Zakopanego, zorganizowany przez nasze Oratorium. Miejsc już nie ma. Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy za dofinansowanie tego wyjazdu, oraz wszystkim, którzy pośpieszyli z pomocą dzieciom. 

6.  Jest nowy numer Informatora, gdzie znajdziecie informacje na różne tematy dot. naszej wspólnoty.

7.  02 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, inaczej Matki Boskiej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach Świętych. Kto nie posiada świecy gromnicznej, może ją nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8.  02 lutego przypada kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Osoby konsekrowane stanowią wielki skarb w Kościele, a ich codzienne spotykanie się z Chrystusem oraz wieloraka, gorliwa posługa, przybliża do Chrystusa i odradza radość w tych, z którymi się na co dzień spotykają. Niech to Święto będzie okazją do dziękowania Dobremu Bogu za dar osób konsekrowanych i za ich służbę Kościołowi. Polecajmy ich  opiece i wstawiennictwu Matki Bożej. W święto Ofiarowania ofiary zbierane  do puszek wspierają zakony kontemplacyjne. 

9.  W niedzielę 02 lutego będziemy gościli w naszej parafii ks. Andrzeja Srokę , proboszcza grekokatolickiej Parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Elblągu. Należą do tej parafii również mieszkańcy Tolkmicka i okolic.  Ks. Andrzej rozpoczął budowę nowego kościoła przy ul. Traugutta, w pobliżu Ronda Compiegne  w Elblągu. O swoich kapłańskich  doświadczeniach i planach na przyszłość opowie nam na Mszach Świętych.  Jego parafianie będą kwestowali na budowę świątyni. Prosimy Was o hojność.

10. 02 lutego przypada I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 Konferencja dla Żywego Różańca, o godz. 17:30 Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją. 

11. Przypominamy, że 22 lutego organizujemy kolejny Bal Charytatywny. Zaproszenia i szczegóły u Pani Elżbiety Misztal.

12. W tym tygodniu kończymy kolędę duszpasterską 

           27.01.2014 poniedziałek odwiedzimy rodziny z ul. Portowej, do   mostka

           28.01.2014 wtorek – Portowa do P. Idzikowskich i Charyton – Kozioł

           29.01.2014 środa – Portowa do końca, Ogrodowa, Morska

13. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

           Łukasz Michał Kot, kawaler i Katarzyna Szczerba, panna, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź I. 

           Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących z tymi osobami, proszony jest o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.

14. Bóg zapłać osobom z ulicy Krzywej i Kościelnej , które sprzątały kościółw tym tygodniu:  Barbara Łuszczykiewicz, Adrianna Urbanowicz, RenataDanielewska, Janina Szynkowska.  Dziękuję za ofiarę na kwiaty.


03454858on-line:44
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart