Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 15.12.2013 (2013-12-14)
Ogłoszenia parafialne 15.12.2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU

15.12.2013

1.     Dziś III niedziela Adwentu. W naszej wspólnocie rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe. Witamy serdecznie ks. Dariusza Presnala, salezjanina, Dyrektora Ośrodka dla Młodzieży Trudnej w Swobodnicy.  Drodzy moi, postarajcie się zorganizować sobie tak czas, by móc uczestniczyć w Mszach Św. i naukach rekolekcyjnych oraz skorzystać z Sakramentów pokuty i pojednania. Zadbajcie też, by Wasze dzieci i wnuki też uczestniczyły w Rekolekcjach. Na potwierdzenie udziału otrzymają pieczątki z wizerunkiem Św. Jakuba Apostoła oraz krzyżówką do rozwiązania.

2.     Jutro o godz. 17:30 rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia. 

3.     W czwartek swoje Imieniny obchodzi ks. Darek Machniak. Życzymy Mu wiele Łask Bożych i Błogosławieństwa Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na tej trudnej, kapłańskiej drodze. Solenizant odprawi Mszę Św.   w czwartek o godz. 18:00. Będzie to też okazja do złożenia życzeń.

4.     Nasze Oratorium prowadzi kiermasz z ozdobami świątecznym. Może ich wspomóc przez nabycie przygotowanych ozdób. Są do nabycia także w cenie 20 zł. piękne książki dla dzieci: Kocham Polskę. Mogą być wspaniałym upominkiem z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

5.     W sobotę o godz. 16:00 na rynku naszego miasta odbędzie się kolejna „Wigilia pod tolkmickim niebem”. Jest to ogromne przedsięwzięcie władz naszego miasta i organizatorów, odpowiedzialnych za przygotowanie tego spotkania. Mam nadzieję, że licznie przyjdziecie, by spotkać się z bliskimi  i znajomymi, połamać się opłatkiem, złożyć życzenia, zjeść wigilijne potrawy, obejrzeć przygotowany program. Serdecznie Was zapraszam w imieniu własnym, Pana Burmistrza i wszystkich organizatorów.

6.     Kto jeszcze nie ma opłatka wigilijnego, może go nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne.

7.     Bóg zapłać osobom z ul. Słupeckiej, które sprzątały naszą świątynię w tym tygodniu: Marioli Kalińskiej, Lucynie Cymańskiej, Magdalenie Bielińskiej, Wiktorii Drzewińskiej i Roksanie Oleszkiewicz. Dziękuję za ofiarę na kwiaty.

02951873on-line:88
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart