Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 25.08.2013 (2013-08-24)
Ogłoszenia parafialne 25.08.2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.08.2013

1. Zakończyło się w naszym Oratorium „Lato w mieście”. Dzieci, spędzające  część wakacji pod okiem ks. Jarka i dk Czarka oraz animatorów miały bardzo intensywne zajęcia i wycieczki. Bóg zapłać księżom i animatorom za ogrom pracy, włożonej w przygotowanie programu i opiekę nad grupą. Dziękuję Urzędowi Miasta i Gminy oraz wszystkim dobrodziejom za okazane serce i pomoc, umożliwiającą przeprowadzenie tego wypoczynku.

2. Trwają intensywne prace na rynku i przed kościołem. Cieszy nas, że nasze władze wykazują tak dużą troskę o wygląd miasta. Cieszy nas też ogromne zaangażowanie robotników, którzy przykładają wiele starań, by te prace były wykonane szybko i starannie. Dziękuję Wam, Drodzy Parafianie, że      z ogromną cierpliwością i pokorą znosicie wszystkie niedogodności związane z tymi pracami.
Jak widzicie, przed kościołem też będzie trochę inaczej. Nie będzie już schodów przed klombami. Teren ten będzie miał lekki spad i swobodnie będzie można podejść i podjechać wózkiem inwalidzkim.
Wszystkie drzewka zostały przeniesione na cmentarz. Zdjęta kostka brukowa też będzie zagospodarowana na cmentarzu. W dalszym ciągu pozostaną przed kościołem klomby.  Całość będzie ładnie wkomponowana w rynek.

3. Od piątku nasza młodzież, pod opieką Ks. Jarka i ks. Czarka przebywa na spotkaniu Campo Bosco   w Czerwińsku. Bóg zapłać naszym władzom Miasta i Gminy za pomoc w zrealizowaniu tego wyjazdu.

4. Jutro obchodzimy  Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Święto Matki Bożej Jasnogórskiej ma przede wszystkim charakter dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach całego narodu, jest też wyrazem czci dla Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej. Msze św. w naszym kościele  o godz. 7:00 i 18:00.

5. W czwartek obchodzimy Wspomnienie Męczeńskiej Śmierci Św. Jana Chrzciciela  /patrz obraz/.

6. W sobotę przypada Miesięczne Wspomnienie Św. Jana Bosko. O godz. 18:00 Msza Św. w intencji dobrodziejów naszej parafii.

7. W niedzielę za tydzień obchodzimy 74 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich, którzy zginęli w bitwach oraz obozach koncentracyjnych.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 Konferencja i Zmiana Tajemnic dla Żywego Różańca, o godz. 17:30 – Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją.

9. Przypominamy, że w dniach 9 – 12 września organizujemy pielgrzymkę do Zakopanego. Koszt 450 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Wiesława do końca tego tygodnia.

10. Dziękuję osobom z ul. Portowej, które sprzątały kościół w tym tygodniu: Katarzynie Łuba, Gabrieli Grochowskiej, Janinie Kowal, Marcie Borek, Adamowi Świerczyńskiemu, Zofii Szymońskiej, Katarzynie Borowiec.  Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty.

02952877on-line:55
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart