Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-05-31

Uroczystość Zesłania Ducha Świetego. 

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 21.07.2013 (2013-07-19)
Ogłoszenia parafialne 21.07.2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


XVI NIEDZIELA ZWYKŁA


21.07.2013

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości, którzy postanowili u nas odpocząć. Życzymy Wam miłego wypoczynku.

2. Dzisiaj duża grupa pielgrzymów z naszej wspólnoty przebywa w  Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża.  Polecajmy ich w naszych modlitwach opiece Syna Bożego i Jego Matki Maryi.

3. Na Mszy Św. o godz. 9:00 pożegnamy dziś ks. Krzysztofa, który decyzją Inspektora przechodzi na inną placówkę.

4. W najbliższy wtorek obchodzimy  Święto Świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

5. W środę przypada Miesięczne Wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

6. W czwartek obchodzimy Święto Św. Jakuba Apostoła, patrona naszej parafii. Jest to dzień Odpustu parafialnego. Uroczysta Suma o  godz. 12:00.
Jest to też główny punkt naszych Dni Jakubowych, które rozpoczynamy już w środę rejsem statku po Zalewie Wiślanym. Będzie nam towarzyszyła Parafialna Orkiestra z Szastarki. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia przed rejsem.  O godz. 19:00 w środę spotykamy się na cmentarzu parafialnym na Nabożeństwie za zmarłych               

W czwartek, po Mszy Św. odpustowej zapraszamy Was na wspólne świętowanie przy Ośrodku Kultury. Będzie tam wiele różnych niespodzianek, w tym występy Parafialnej Orkiestry Dętej z Szastarki, Kapeli Jakubowej z Olsztyna i Zespołu Sentyment z naszego Ośrodka Kultury. Można będzie też smacznie zjeść.

O godz. 16:00 poświęcenie łodzi a o 19:00 tradycyjne poświęcenie pojazdów przed kościołem, ponieważ tego dnia obchodzimy też Święto Świętego Krzysztofa – patrona kierowców..
W piątek 26 lipca o godz. 19:00, w kościele, będzie miał miejsce Koncert w wykonaniu znanej Wam piosenkarki ELENI. Zaproszenia w cenie 10 zł. są do nabycia przy wyjściu z kościoła, w zakrystii, kancelarii parafialnej i Ośrodku Kultury.

W sobotę o godz. 17:00 zapraszamy na kolejny rejs statkiem.

Cały program, oraz inne informacje są zamieszczone w ostatnim  Informatorze, który jest dostępny na stolikach przy wyjściach z kościoła. Jak zawsze, liczymy na Wasz udział w tych uroczystościach.

7. W piątek obchodzimy Wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Polecajmy tego dnia Maryi naszych rodziców, dziadków i emerytów.

8. Jest do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej kalendarz „Na szlakach Św. Jakuba” . Miesiąc maj jest poświęcony Kościołowi             w Tolkmicku.

9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Justyna Babirecka – panna i Bartłomiej Osiak – kawaler, obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

- Sylwia Lucyna Balicka – panna z parafii tutejszej i Kornel Maciej Wiśniewski – kawaler z Parafii Św. Pawła w Drawsku Pomorskim, Zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach, zachodzących między tymi osobami, proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.

10.Dziękuję osobom, które sprzątały kościół w tym tygodniu. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do świątyni.
 
 

02938123on-line:55
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart