Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

DZIEŃ STRAŻAKA 04.05.2013 (2013-05-04)
DZIEŃ STRAŻAKA 04.05.2013

MIĘDZYNARODOWY

DZIEŃ STRAŻAKA

04.05.2013

 
4 maja, w  Kościele katolickim, w dniu Wspomnienia Świętego Floriana, obchodzi  się Międzynarodowy Dzień Strażaka. Święto zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru.
W tym dniu w sposób szczególny zwracamy uwagę na powołanie strażaka do trudnej pracy, z częstym narażeniem własnego zdrowia a nawet życia.
 
Punktualnie o godz. 12:00 w Kościele Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku ks. proboszcz Sławomir Szczodrowski  rozpoczął  Mszę Św. w intencji członków Ochotniczych Straży  Pożarnych z Łęcza, Pogrodzia, Kamionka Wielkiego i Tolkmicka. Uczestniczyły w niej  m.in. władze Miasta i Gminy, z Panem Burmistrzem Andrzejem Lemanowiczem na czele, oraz radni . Uroczystość zaszczycili przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych Straży Pożarnej. Nie zabrakło też strażaków – emerytów,  sponsorów i członków rodzin.

W homilii ks. Proboszcz podziękował wszystkim za trud związany z gaszeniem pożarów  i innych  zagrożeń. Nasi strażacy niosą  teź często pomoc ofiarom wypadków drogowych. Nie brakuje ich również w uroczystościach liturgicznych.
Praca strażaka jest ciężka i niebezpieczna, ale wykonują ją z pasją. Przynosi im ona wiele satysfakcji.
 
Po Mszy Św. przed Kościołem najbardziej zasłużonym wręczono odznaczenia i nagrody, a następnie wszyscy przemaszerowali pod miejscowy Dom Strażaka, gdzie ks. Proboszcz poświęcił ponad 2 metrową rzeźbę Św. Floriana, wykonaną przez  pana Andrzeja Kurowskiego z Tolkmicka.
 
Wszystkim strażakom dziękujemy za ogromny trud, jaki wkładają w ratowanie naszego dobytku i życia.

Życzymy Wam wiele odwagi i satysfakcji z pełnienia tej misji. Niech nie zabraknie Wam nigdy opieki Matki Bożej i Waszego patrona - Św. Floriana.

Szczęść Boże.

Zdjęcia:   http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,184,dzien-strazaka-04052013.html

02952838on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart