Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-05-31

Uroczystość Zesłania Ducha Świetego. 

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

PIELGRZYMKA DO TORUNIA 16.03.2013 (2013-03-17)
PIELGRZYMKA DO TORUNIA 16.03.2013

SPOTKANIE

Z RADIEM MARYJA

16.03.2013

W sobotni poranek 16 marca br. z naszej parafii wyruszyła kolejna, 50 osobowa pielgrzymka, tym razem do Torunia. Głównym jej celem była wizyta w Radiu Maryja.
 
Ta polska rozgłośnia radiowa o charakterze społeczno-katolickim, założona została w 1991 przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). Jest jedyną rozgłośnią radiową o charakterze religijnym słyszalną w całej Polsce. Głównymi założeniami programu rozgłośni Radia Maryja są: ewangelizacja, modlitwa, medytacja, muzyka religijna oraz publicystyka.
 
Ponieważ w naszej wspólnocie  wiele osób jest wiernymi słuchaczami tej rozgłośni, taka pielgrzymka była jak najbardziej wskazana.
 
Przywitano nas bardzo serdecznie. W kaplicy Radia uczestniczyliśmy w Mszy Św.,  sprawowanej przez naszych duszpasterzy:  ks. Wiesława Kanię i ks. Krzysztofa Toczyskiego.  Po Mszy zostaliśmy oprowadzeni po „gospodarstwie” Rozgłośni a następnie zaproszono nas do obejrzenie filmu dokumentalnego, przybliżającego historię Radia Maryja.
 
Pięć osób z tolkmickiej pielgrzymki zaproszono do studia Rozgłośni, gdzie wspólnie ze słuchaczami Radia i resztą naszej grupy, zgromadzonej w kaplicy,  odmawialiśmy Różaniec.
 
Zaopatrzeni w upominki i foldery Radia Maryja, wyruszyliśmy na toruńską Starówkę. Zapoznaliśmy się z bogatą historią tego miasta, zabytkami i ludźmi, tworzącymi tę historię. Mimo mroźnego popołudnia nikomu się nie nudziło. Pan Przewodnik świetnie ubarwiał nam ten czas licznymi dowcipami i anegdotami.
 
Były jeszcze wspólne zdjęcia, gorąca herbata  i…toruńskie pierniki.
 
Niestety, kolejna pielgrzymka dobiegła końca. Zmęczeni, ale szczęśliwi z pobytu w tej jedynej Rozgłośni katolickiej w Polsce, odbieranej na całej kuli ziemskiej, wróciliśmy do domów.
 
Po raz kolejny dziękujemy naszym duszpasterzom za wspaniałe, niezapomniane przeżycia  duchowe w Roku Wiary. Bóg zapłać.
 
 
Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,177,pielgrzymka-do-torunia-16032013.html

Też: http://salezjanie.pl/wiadomosci/tolkmicko-pielgrzymka-do-torunia

02938047on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart