Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 28.10.2012 (2012-10-27)
Ogłoszenia parafialne 28.10.2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

28.10.2012

1. Dziś obchodzimy Rocznicę poświęcenia własnego Kościoła. Dzień rocznicy poświęcenia kościoła jest analogią do wspomnienia dnia przyjęcia Chrztu. Przez chrzest człowiek staje się dzieckiem Bożym; przez poświęcenie świątynia staje się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej. Nie może on służyć żadnym świeckim celom. Tak się składa, że ta data dokładnie odpowiada rocznicy poświęcenia naszej świątyni, a miało to miejsce 28 października 1376r.

2. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczona  zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Witamy w naszej parafii Wspólnotę liturgiczno – ewangelizacyjną „LEW”, działającą przy Parafii św. Pawła Ap. w Elblągu.  Mają oni w naszym Domu Rekolekcyjnym swój Dzień Skupienia. Członkowie tej wspólnoty na Mszach św. dadzą świadectwo swojej wiary.

4. W środę obchodzimy Miesięczne Wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. wieczorna tradycyjnie zostanie odprawiona w intencji dobrodziejów naszej parafii. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego.

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. O godz. 13:00 zbieramy się w kościele i procesją udamy się na cmentarz. Tam poświęcimy krzyże nagrobne, znicze i kwiaty, a następnie zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, spoczywających na naszym cmentarzu.

6. W piątek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, inaczej Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7:00, 9:00      i 18:00. O godz. 12:00 zbieramy się na cmentarzu, gdzie odmówimy Różaniec za naszych bliskich.

7. W tych dniach tradycyjnie będziemy kwestować na cmentarzu, na rzecz dalszych prac remontowych w miejscu spoczynku naszych bliskich zmarłych. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy pospieszyli już nam z pomocą.

8. Wypominki za zmarłych można składać w kancelarii i w zakrystii, w uroczystość Wszystkich Świętych, również na cmentarzu. Zmarłych wspomina się przez cały miesiąc listopad, a następnie,  przez cały rok, w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17:30.

9. W pierwsze wtorki miesiąca, o godz. 18:00, jest każdorazowo odprawiana Msza św. za zmarłych, polecanych w wypominkach.

10. Przypomina się również o możliwości zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za naszych bliskich zmarłych.

11. Od południa Dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny, ale tylko jeden raz. Warunki zyskania odpustu są następujące:
1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
2) odmówienie "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga",
3) dowolna modlitwa w intencji Ojca św.,
4) Spowiedź i Komunia św.
W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza pozyskuje się odpust cząstkowy.

12. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Tradycyjnie, w piątek odwiedzimy z Panem Jezusem osoby chore i starsze.

13. W przyszłą  niedzielę o godz. 17:00 zmiana Tajemnic dla Żywego Różańca, o godz. 17:30 – Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją.

14. Przy wyjściu z kościoła można też nabyć prasę katolicką i Przewodnik po naszym Kościele.

15. Bóg zapłać osobom z ul. Zawiszy, które sprzątały w sobotę naszą świątynię: Mateusz Broda, Helena Staszewska, Czesława Sanocka, Anna Sępka, Anna Niżnik, Jadwiga Okołowicz. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty.
 

02952861on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart