Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 21.10.2012 (2012-10-20)
Ogłoszenia parafialne 21.10.2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21.10.2012

 

1. Dziś rozpoczynamy w naszej wspólnocie ROK WIARY. Jest to związane z 50 rocznicą otwarcia II Soboru Watykańskiego. Zakończy się 24 listopada 2013r., w Uroczystość Chrystusa Króla.
Ks. Biskup Jan Styrna w swoim liście do wiernych pisze: „Jeśli ochotnym sercem włączymy się w apostolskie, zbawcze działanie Kościoła, dostąpimy radości płynącej z wiary i życia w jedności z Bogiem, rozwiniemy się duchowo, obdarujemy naszych bliźnich tym, czym sami jesteśmy obdarowani”.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary na tacę zostaną przeznaczona na potrzeby misji. 

3. Po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie rodziców i dzieci I – Rocznicowych, oraz młodzieży, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. Dzisiaj w kościołach odbywa się liczenie wiernych, uczestniczących w niedzielnych Mszach św.

5. W poniedziałek obchodzimy Liturgiczne Wspomnienie bł. Jana Pawła II. Oprawę okolicznościową Mszy św. o godz. 18:00 przygotuje chór parafialny. Po Mszy św. ucałowanie Relikwii Błogosławionego.

6. W środę obchodzimy Wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. O godz. 18:00 Msza św. z kazaniem.

7. 25 października /w czwartek/ przy Domu Strażaka, będą wykonywane badania mammograficzne. Szczegóły w gablocie.

8. W przyszła niedzielę obchodzimy Rocznicę poświęcenia własnego Kościoła. Dzień rocznicy poświęcenia kościoła jest analogią do wspomnienia dnia przyjęcia Chrztu. Przez chrzest człowiek staje się dzieckiem Bożym; przez poświęcenie świątynia staje się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej. Nie może on służyć żadnym świeckim celom. Okazja do nabycia Przewodnika po naszym Kościele.

9. Za tydzień taca zostanie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

10. 27 października /sobota/ organizujemy pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu. Wyjazd o godz. 8:00. Koszt 20 zł. Zapisy u ks. Wiesława.

11. 28.10 będziemy gościli w naszej parafii Wspólnotę liturgiczno – ewangelizacyjną „LEW”, działającą przy Parafii św. Pawła Ap. w Elblągu.  Będą oni mieli w naszym Domu Rekolekcyjnym swój Dzień Skupienia. Członkowie tej wspólnoty na Mszach św. dadzą świadectwo swojej wiary.

12. Trwają prace na cmentarzu przy układaniu kostki w alei głównej. Na ten cel będziemy kwestować  przed i w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych.

13. Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, by porządkować groby zmarłych, przestrzegając Regulamin cmentarza. Wszystkie prace związane ze stawianiem i zmianą pomników, wykładaniem polbruku itp., muszą być zgłoszone w kancelarii parafialnej.

14. Można już zamawiać  wypominki za zmarłych. Kartki do wypisywania imion zmarłych są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

15. Jest nowy numer Informatora Parafialnego. Zabierzmy go do swoich domów.

16. Przy wyjściu z kościoła można też nabyć prasę katolicką

17. Bóg zapłać osobom, które sprzątały w sobotę naszą świątynię: Wandzie Rymsza, Władysławie Kopczak, Janinie Łukawskiej, Annie Szymańskiej, Grażynie Pankiewicz.  Dziękujemy za ofiarę na kwiaty.
 

02952843on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart