Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-05-31

Uroczystość Zesłania Ducha Świetego. 

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 22.07.2012 (2012-07-21)
Ogłoszenia parafialne 22.07.2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.07.2012r

 

1.W środę obchodzimy Uroczystość św. Jakuba Apostoła. Już dziś w naszej wspólnocie rozpoczynamy kolejne Dni Jakubowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Mszach św., Nabożeństwie na cmentarzu oraz Sumie Odpustowej. W ramach obchodów tych Dni proponujemy wszystkim trochę rozrywki w wykonaniu naszych, miejscowych zespołów, oraz zaproszonych gości.
Przy drzwiach wejściowych można nabyć zaproszenia na koncert Antoniny Krzysztoń – w środę, oraz dzisiejszy rejs statkiem po Zalewie Wiślanym. Jutro będzie można zapoznać się z historią naszego miasteczka. We wtorek wystąpi Kapela Jakubowa z Olsztyna.
 
Cały program tego wspólnego świętowania ku czci naszego patrona – św. Jakuba, znajdziecie w dzisiejszym Informatorze, na plakatach i naszej stronie internetowej.
 
2.W środę obchodzimy też Uroczystość św. Krzysztofa, patrona kierowców. W tym dniu  swoje Imieniny obchodzi ks. Krzysztof. Solenizantowi życzymy wszelkiego Błogosławieństwa Bożego, Światła Ducha Świętego     i Opieki Matki Bożej, na tej kapłańskiej drodze.
 
3. Milowymi krokami zbliżamy się do Uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej w kopii Jej Obrazu – 1 sierpnia br.. Program uroczystości każda rodzina otrzyma w tym tygodniu za pośrednictwem poczty. Czeka nas wiele przygotowań. Zapraszam Was do włączenia się w przeżywanie tej Uroczystości od powitania – do pożegnania Matki Syna Bożego. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę.
 
4. Można nabyć w kancelarii obrazki, chorągiewki i inne materiały do dekoracji domów na czas wizyty Matki Bożej.
 
5. W tym tygodniu obchodzimy : w poniedziałek – Wspomnienie św. Brygidy – patronki Europy, we wtorek – Miesięczne Wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w czwartek – Wspomnienie św. Joachima   i Anny – Rodziców NMP.

6. Osoby chętne do nałożenia Szkaplerza Karmelitańskiego w czasie Uroczystości Nawiedzenia kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, proszone są o zgłoszenie się do ks. Wiesława.

7. Z radością informujemy, że wydaliśmy drukiem pierwszy Przewodnik po naszym Kościele. Znajduje się w nim wiele informacji na temat naszej świątyni, ołtarzy i figur Świętych, popartych zdjęciami. Mamy nadzieję, że w żadnym domu go nie zabraknie. Jego koszt to 10 zł.
 
8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę  do Krakowa i okolic w dniach 06 – 08 sierpnia br. Koszt pielgrzymki wynosi  350 zł.  Szczegółowych  informacji  udziela  ks. Wiesław.  Osoby, które już się zapisały, prosimy o uregulowanie w tym tygodniu  formalności, związanych z wyjazdem.

9. W dniach 23 – 26 sierpnia br. w Czerwińsku n/Wisła odbędzie się kolejne CAMPO BOSKO. Osoby zainteresowane wyjazdem odsyłamy do strony internetowej, podanej w Informatorze.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.
 
- Zapowiedzi przedmałżeńskie:
 
1.     Leszek Wielesik, kawaler z parafii tutejszej i Paula Szkolak – panna z Parafii św. Mikołaja w Elblągu –zapowiedź III
 
2.     Wojciech Kurszewski, kawaler z parafii tutejszej i Joanna Wilma, panna z Parafii Świętej Rodziny w Elblągu– zapowiedź III
 
Kto by wiedział o przeszkodach w zawarciu sakramentu małżeństwa, proszę zgłosić w kancelarii parafialnej.
 
11. Bóg zapłać osobom z ul. Portowej, które sprzątały w sobotę naszą świątynię: Annie Podlaskiej, Mariuszowi Pietrzak, Krystynie Chłosta, Renacie Lorbieckiej, Barbarze Jankowskiej, Kindze Lubowickiej, Grażynie Baran, Helenie Pawelczyk.  Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do świątyni

02938122on-line:55
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart