Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-05-31

Uroczystość Zesłania Ducha Świetego. 

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 27.05.2012 (2012-05-26)
Ogłoszenia parafialne 27.05.2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONIEC OKRESU WIELKANOCNEGO

27.05.2012

- Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Według Dziejów Apostolskich wydarzenie to miało miejsce w pierwsze po Zmartwychwstaniu Jezusa święto Pięćdziesiątnicy. Na zebranych w wieczerniku apostołów, Maryję i niewiasty zstąpił Duch Święty. Jest to również Koniec Okresu Wielkanocnego. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w publicznym śpiewaniu hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Dzisiaj kończymy też Okres Wielkanocny.

- Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

- Dziś, na Mszy św. o godz. 12:00 obchodzimy w naszej wspólnocie Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.

- Od piątku gościmy w naszej wspólnocie uczestników Warsztatów Liturgiczno – Muzycznych, prowadzonych przez Pana Marka Rogalskiego z Akademii Muzycznej w Gdańsku, oraz Ojca Przemysława Raczkowskiego – redemptorystę, duszpasterza z Gdyni. Życzymy im wiele dobra i Bożego Błogosławieństwa w pracy, którą wykonują na co dzień.

- W czwartek przypada Święto Nawiedzenia NMP. Święto to powstało z rozważań pięknej tajemnicy życia Maryi, mianowicie Jej spotkania ze św. Elżbietą przed narodzeniem św. Jana Chrzciciela. Niech to piękne święto skłoni nas do uwielbienia Boga za dar Maryi i Jej Syna, naszego Zbawiciela.

- Do czwartku trwają nabożeństwa majowe w kościele, oraz przy krzyżach: w poniedziałek – ul Portowa – mostek, w środę – kapliczka przy Trzech Lipach – za Pensjonatem.

- W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

- W piątek, tradycyjnie odwiedzimy osoby starsze i chore.

- Od piątku o godz. 17:30 rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- W piątek obchodzimy Dzień Dziecka. Na Mszy św. o godz. 12:00 w niedzielę będziemy modlili się w intencji najmłodszych członków naszej wspólnoty.  Zapraszamy dzieci w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 do naszego Oratorium na wspólne gry, zabawy i inne niespodzianki.

- W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

- Za tydzień, z racji I niedzieli miesiąca, o godz. 17:00 Konferencja i zmiana Tajemnic Różańcowych. O godz. 17:30 – Nabożeństwo czerwcowe i Miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

- W przyszłą niedzielę, po Mszach św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
- Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

- Zapowiedzi przedmałżeńskie:
1. Elżbieta Koniecko – panna z parafii tutejszej i Michał Konowalski – kawaler z parafii św. Ignacego Loyoli w Gdańsku. Zapowiedź II.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zachodzących między tymi osobami, proszony jest o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.
 
 

 

 

02938111on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart