Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 29.04.2012 (2012-04-27)
Ogłoszenia parafialne 29.04.2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

29.04.2012r.

 

- Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

- We wtorek przypada Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

- Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. Początek o godz. 17:30. Nabożeństwa majowe dla dzieci – we wtorki i czwartki o godz. 16:30

- Apel Jasnogórski przez cały miesiąc maj o godz. 20:30.

- W poniedziałki i środy o godz. 19:15 będziemy gromadzili się na nabożeństwach majowych przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych.  W środę spotykamy się przy krzyżu na ul. Dzikiej.

- We wtorek o godz. 17:00 wypominki za zmarłych. O godz. 18:00 Msza św. za zmarłych, polecanych w wypominkach.

- 2 maja obchodzimy Dzień Flagi RP. Nie zapomnijmy, by ten narodowy symbol powiewał przed naszym domem. Flagi są do nabycia przed kościołem.

- W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele wg rozkładu niedzielnego.

- W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i komunii wynagradzającej. W piątek odwiedzimy z Panem Jezusem osoby starsze i chore.

- W piątek obchodzimy Wspomnienie św. Floriana, męczennika. Tego dnia swoje święto obchodzą Strażacy. Życzymy im błogosławieństwa Bożego na dalsze dni tej trudnej i niebezpiecznej posługi.

- W niedzielę 6 maja, po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej, oraz młodzieży, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

- W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, o godz. 17:00 Konferencja i zmiana Tajemnic dla Żywego Różańca.

- Przypominamy, że trwają zapisy na turnus kolonijny w m-cu lipcu, organizowany przez SALOS i Oratorium. Karty kolonijne i szczegóły – u Pana Andrzeja Misztala i ks. Mariusza.

- Zapowiedzi przedmałżeńskie:
1. Kamil Budzyński – kawaler z parafii św. Antoniego w Kadynach i Justyna Kulikowska – panna z parafii tutejszej. Zapowiedź I
2. Karol Szewczyk – kawaler i Wiesława Chromik – panna. Oboje z parafii tutejszej . Zapowiedź I.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach, zachodzących między tymi osobami, proszony jest o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.

- Bóg zapłać za sprzątanie kościoła osobom: Marii Lica, Barbarze Sroczyńskiej, Alicji Niecieckiej, Wiktorii Wiśniewskiej, Sylwii i Małgorzacie Balickiej.Dziękuję za ofiarę na kwiaty.

02951805on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart