Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-05-31

Uroczystość Zesłania Ducha Świetego. 

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne06.11.2011 (2011-11-05)
Ogłoszenia parafialne06.11.2011

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła

06.11. 2011 r.

Za nami jest już Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty, wypominki i remont kaplicy cmentarnej. Dziękuję osobom, które dbały o porządek na cmentarzu, segregowały śmieci znoszone z grobów, paniom, które przeprowadziły kwestę na dalszy remont kaplicy i wszystkim, którzy brali udział w modlitwach w intencji naszych zmarłych.

Wczoraj odbył się Turniej w piłce nożnej, zorganizowany przez Stowarzyszenie  SALOS  przy naszej parafii. Cieszy nas fakt, że wzięło w nim udział 13 drużyn, w których uczestniczyło 90 osób. Dziękujemy organizatorom, opiekunom, dzieciom i młodzieży za zorganizowanie i udział, oraz Dyrekcji Gimnazjum im. Jana Pawła II, za udostępnienie hali sportowej do przeprowadzenia rozgrywek.

Dzisiaj o godz. 17:00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o godz. 17:30 wypominki za zmarłych i procesja eucharystyczna.

W najbliższy piątek przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym dniu Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Pamiętajmy o modlitwach za wszystkich, którzy polegli w walkach o niepodległą Polskę. Po Mszy św. o godz. 9:00, odprawionej w intencji  Ojczyzny, chór parafialny przybliży nam historię tamtych dni. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii św.


Również w przyszłą niedzielę, po Mszach św., kleryk z Seminarium Duchownego w Elblągu będzie rozprowadzał kalendarze na 2012 rok. Prosimy o skorzystanie z możliwości zakupu kalendarza katolickiego, tym bardziej, że nie przewidujemy w tym roku wydania własnego.


W niedzielę 20 listopada, po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla osób, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

 
26 listopada organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuarium w Sokółce. Koszt wyjazdu – 50 zł. Zapisy przyjmuje  ks. Wiesław. On też udziela bliższych informacji, związanych z tym wyjazdem.


Przez cały listopad o godz. 17.30 odmawiamy Różaniec z wypominkami za naszych zmarłych. Wypominki będziemy także wyczytywać przez cały rok w pierwsze wtorki miesiąca, a po modlitwie różańcowej będzie odprawiana  Msza św. za zmarłych.


Dziękujemy  osobom , które sprzątały Kościół w tym tygodniu z ulicy Królewieckiej:  Janinie Szczygieł, Annie Myszka, Czesławie Malec. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na kwiaty do świątyni.


Bóg zapłać za wspólną modlitwę w czasie tej Eucharystii, za okazywaną nam życzliwość i sympatię, za wszelkie złożone ofiary. Niech Boże błogosławieństwo będzie z Wami w każdym dniu.
 
 

02938053on-line:44
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart