Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 30.10.2011 (2011-10-29)
Ogłoszenia parafialne 30.10.2011

Ogłoszenia duszpasterskie 

XXXI Niedziela Zwykła


30.10. 2011 r.

Dziś obchodzimy Uroczystość Kościoła Własnego, przypominającą, że przez poświęcenie świątynia nasza stała  się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej.


Jutro obchodzimy Miesięczne Wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszach świętych będzie  możliwość oddania czci relikwiom św. Jana Bosko, Ojca  i Nauczyciela Młodzieży


We wtorek  przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która prowadzi do świętości. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. O godz. 13.00 zbierzemy się w Kościele na modlitwie różańcowej za zmarłych, następnie w procesji udamy się na cmentarz. Tam poświęcimy groby, kwiaty i znicze. Zostanie  też odprawiona uroczysta Msza św. za naszych bliskich zmarłych.


2 listopada  obchodzimy Uroczystość Wszystkich Wiernych Zmarłych inaczej Dzień Zaduszny.  Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 – z procesją eucharystyczną. O godz. 12:00 spotkamy się na cmentarzu, gdzie odmówimy różaniec z naszych zmarłych.


W tych dniach  tradycyjnie będziemy kwestować na cmentarzu, na rzecz dalszych prac remontowych w środku kaplicy i na cmentarzu.


Wypominki za zmarłych można składać w kancelarii i w zakrystii, w uroczystość Wszystkich Świętych, również na cmentarzu. Zmarłych wspomina się przez cały miesiąc listopad, a następnie,  przez cały rok, w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17:30. W pierwsze wtorki miesiąca, o godz. 18:00, jest każdorazowo odprawiana Msza św. za zmarłych, polecanych w wypominkach. Przypomina się również o możliwości zamawiania Mszy św. Gregoriańskich za naszych bliskich zmarłych.

Od południa Dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny, ale tylko jeden raz. Warunki zyskania odpustu są następujące:
1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
2) odmówienie "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga",
3) dowolna modlitwa w intencji Ojca św.,
4) Spowiedź i Komunia św.
W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami.

 
W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – okazja do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej. W piątek tradycyjnie odwiedzimy osoby chore i starsze, które nie mogą przyjść same do świątyni.


W sobotę obchodzimy Wspomnienie  Zmarłych Dobrodziejów Rodziny Salezjańskiej.


W sobotę obchodzimy Imieniny naszego Księdza Proboszcza. Solenizant odprawi Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. będzie okazja do złożenia życzeń.

a

W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o godz. 17:30 wypominki za zmarłych.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty, wypominki i remont kaplicy cmentarnej.


Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

Jest też nowy Informator Parafialny.


Dziękujemy  osobom , które sprzątały Kościół w tym tygodniu z ulicy Nadrzecznej: Grażynie Mnich, Renacie Pawłowskiej, Annie Janiga, Gabrieli Bach, Iwonie Jakubowskiej, Joannie Sępka. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na kwiaty do świątyni.

 
Bóg zapłać za wspólną modlitwę w czasie tej Eucharystii, za okazywaną nam życzliwość i sympatię, za wszelkie złożone ofiary. Niech Boże błogosławieństwo będzie z Wami w każdym dniu.
 

02951851on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart