Parafia

Ogłoszenia parafialne

2020-06-07

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 17:15 konferencja i zmiana tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe.

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (055) 231-66-34
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 16.10.2011 (2011-10-16)
Ogłoszenia parafialne 16.10.2011

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła

16.10. 2011 r.

Dziś obchodzimy 33 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Jego pontyfikat trwał ponad 26 lat i był jednym z najdłuższych i najbardziej znaczących w całej historii Kościoła.  O godz. 18:00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II.  Zapraszamy wszystkich o godz. 20:00 na Różaniec, który zakończymy Apelem Jasnogórskim.


22 października obchodzimy liturgiczne Wspomnienie bł. Jana Pawła II. W czasie Mszy św. wieczornej nasz chór parafialny przedstawi program  literacko – muzyczny, na który serdecznie zapraszamy.


W środę obchodzimy Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zamordowanego w październiku 1984 r. przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień misyjny. Będzie to okazja dla nas wszystkich „do odnowionego zaangażowania w głoszenie Ewangelii i nadania działalności duszpasterskiej głębszego rozmachu misyjnego”.


W minionym tygodniu zbieraliśmy ofiary na remont kaplicy cmentarnej. Upoważnione osoby starały się dotrzeć do każdej  rodziny w naszej parafii, z prośbą o wsparcie tego przedsięwzięcia. Mogę poinformować, że ofiarę złożyło 391 rodzin / a mamy ich w kartotece 850/ . W tej chwili zebrana kwota to 14 469zł.50gr. Zbiórka jeszcze trwa. Można też składać ofiary w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dokładne informacje zamieścimy w listopadowym numerze naszego Informatora. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.


Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Przypominamy o uporządkowaniu  grobów  naszych bliskich, o segregacji śmieci i wynoszeniu ich w miejsce do tego przeznaczone.


Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone karteczki, na których można wypisywać imiona zmarłych, za których będziemy modlili  się przez cały listopad i w pierwsze wtorki każdego miesiąca. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.


Dziękujemy  osobom , które sprzątały Kościół w tym tygodniu : Edwardowi Ćwiklińskiemu, Danucie Nowalińskiej, Teresie Łukawskiej, Halinie Szyszkowskiej, Małgorzacie Lemanowicz, Elżbiecie Wielesik. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na kwiaty do świątyni.

 
Bóg zapłać za wspólną modlitwę w czasie tej Eucharystii, za okazywaną nam życzliwość i sympatię, za wszelkie złożone ofiary. Niech Boże błogosławieństwo będzie z Wami w każdym dniu.

02951887on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart